NİCKİNİZ VARSA ŞİFRE :

Keçiören, Ankara büyükşehir belediyesi'ne bağlı bir ilçe.

Daha önce Altındağ İlçesine bağlı bir mahalle iken, 1984 yılında ilçe olan Keçiören'in nüfusu 1 milyona yaklaşmıştır. Çubuk çayının iki bölüme ayırdığı ilçe'nin 47 mahallesi, 3 beldesi bulunmaktadır. Atatürk'ün Kurtuluş Savaşı hazırlıkları sırasında karargâh olarak kullandığı Ziraat Mektebi binası, bugün Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü olarak kullanılmaktadır. Atatürk'ün kullandığı oda ise koruma altına alınmıştır. O dönemin eşyaları sergilenmektedir.

İlçe nüfusu: (2011) 831.229
Şehir nüfusu: 831.229
Coğrafi Bölge: İç Anadolu
İl: Ankara
Posta kodu: 06310
Alan kodu: 0312
Plaka: 06

Merkez bucağa bağlı 2, Bağlum bucağına bağlı 6 köyü vardır. Yüzölçümü 198 km2 olup, nüfus yoğunluğu 2.708’dir.

Ankara’nın başşehir olduğu yıllarda ilçe, bağlarla kaplı sayfiye yeri idi. 1950’den sonra yoğun göç hareketinin te'siri ile Ankara’dan ayrı olarak hızla gelişti. Bir süre sonra da il merkezi ile birleşerek orta gelirli kesimin yerleştiği bir semt haline geldi. Çankaya’dan sonra en çok nüfusa sahip ilçedir. 1984’te yapılan düzenleme ile Ankara Büyük Şehir Belediyesi'ne bağlı bir ilçe belediyesi haline geldi. İlçenin kuzey kesiminde kırsal nitelikli yerleşim birimleri vardır.


Semtleri

Bağlum, Etlik, Gazino, Dutluk
Mahalleleri

19 Mayıs, 23 Nisan, Adnan Menderes, Aktepe, Aşağı Eğlence, Atapark, Ayvalı, Bademlik, Bağlarbaşı, Basınevleri, Çaldıran, Çiçekli, Emrah, Esertepe, Etlik, Güçlükaya, Gümüşdere, Hasköy, İncirli, Kavacık Subayevleri, Kalaba, Kamilocak, Kanuni, Karargahtepe, Köşk, Kuşcağız, Osmangazi, Ovacık, Pınarbaşı, Sancaktepe, Şehit Kubilay, Şenlik, Şenyuva, Şefkat, Tepebaşı, Ufuktepe, Uyanış, Yakacık, Yayla, Yeşilöz, Yeşiltepe, Yükseltepe'dir.
Köyleri

Çalseki, Gümüşoluk, Güzelyurt, Kösrelik, Hisar, Kafkas, Karakaya, Karşıyaka, Kurusarı, Ovacık ve Sarıbeyler'dir. Fakat Bağlum'un köy olması Bağlum'un içinde köy bulundurmasından kaynaklanmaktadır....


Bay Bayan Kız Erkek Arkadaşlık Siteleri Üyesiz Bedava Ankara Chat Ankara Sohbet Odaları Mynet Sitesi iyi üyesiz arkadaş chat çet muhabbet eğlence ne ararsan var sohbet evli sohbet dul arkadaş bekar chat burada.

Domain
ankara sohbet ankara chat chat sohbet arkadaş